1. خانه
 2. درباره King Long
 3. نوآوری
 4. سیستم مدیریت انرژی نو Eco-Chip
سیستم مدیریت انرژی نو Eco-Chip

این سیستم با مدیریت و کنترل پنج متغیر همچون کارکرد موتور، حالت شارژ، کلید حالت هوشمند، کنترل و مدیریت رانندگی خودرو، و تضمین امنیت خودرو انرژی نو و با کمک سیستم رانندگی 5D (الکتریسیته دوگانه، کنترل دوگانه، شارژ دوگانه و حالت دوگانه)، امکان مدیریت خودرو انرژی نو به صورت هوشمندانه تر و موثرتری را می دهد.

  1. بهترین تنظیم موتورهای دوگانه، ارائه عملکرد پایین و بالا
   خودروی اتصالی هیبرید مجهز به یک موتور شروع به کار و تولید نیروی یکپارچه (ISG) و یک موتور رانندگی TM است. با توجه به مدل خودرو، ساختار موتور دوگانه آهنربای دائمی و سنکرون با کارآیی بالا و گشتاور زیاد نه تنها می تواند دوره کارکرد شفت موتور را طولانی کند، بلکه استارت موتور با مصرف سوخت صفر را محقق می کند که صرفه جویی واقعی در مصرف سوخت به دنبال دارد. خودروی تمام الکتریکی نیز علاوه بر موتور پیشرانه مستقیم آهنربای دائمی و سنکرون با عملکرد شتاب عالی، به یک سیستم انتقال نیرو با کنترل الکترومغناطیسی مجهز است. با توجه به مدل این خودرو، ساختار موتور دوگانه می تواند جوابگوی نیازهای متغیر قدرت در شرایط مختلف جاده باشد.

  1. سیستم کنترل دوگانه، تضمین عملکرد تمام خودرو
   هر دو خودروی اتصالی هیبرید و تمام الکتریکی دارای سیستم کنترل دوگانه هستند که شامل یک راهبرد کنترلی بلادرنگ که می تواند قصد راننده را به صورت هوشمند شناسایی کند و یک پلتفرم سرویس ابری هوشمند کینگ لانگ می شود. این سیستم با دستیابی به تنظیم و نظارت از راه دور بلادرنگ حالت های خودرو و پارامترهای مرتبط وسایل الکتریکی ولتاژ بالا و باتری همچون جریان، ولتاژ، دما، مقاومت عایق و SOC، بهترین حالت خودرو برای رانندگی را ایجاد می کند.

  1. عملکرد شارژ سریع و آرام، امنیت کارکرد دراز مدت
   سیستم شارژ دوگانه برای خودروی اتصالی هیبرید، دارای دو حالت عملکرد شارژ سریع و آرام است که می تواند خودروی پارک شده را در طول 1-2 ساعت با حالت شارژ آرام و در 10 دقیقه با حالت شارژ سریع تا حالت SOC کامل شارژ کند. به علاوه، باتری را می توان برای بیش از 10000 سیکل شارژ کرد و کیفیت آن تا 8 سال تضمین می شود که همان عمر عملکرد خودرو است. برای خودروی تمام الکتریکی می توان علاوه بر پیکربندی سیستم شارژ دوگانه، ظرفیت باتری را نیز شخصی سازی کرد که به مدت عملکرد بیشتر می انجامد.

  1. حفاظت دوگانه، تضمین امنیت رانندگی
   خازن عادی برای یک خودروی اتصالی هیبرید با یک باتری لیتیم چندجزئی جایگزین شده است که به دلیل خازن بسیار کوچکتر به طور کامل از خطرات ایمنی احتمالی در طول ترمز گرفتن به دور است. طراحی هر دو خودروی اتصالی هیبرید و تمام الکتریکی بهینه شده است تا اجزاء و قطعات ولتاژ بالا از کابین مسافر جدا باشد. همچنین، با طراحی خاموش شدن خودکار بر پایه ولتاژ بالا، خطرات ایمنی که ممکن است توسط برخورد یا سوختن تصادفی خودرو ایجاد شود، تا حد زیادی برطرف می شود.

  1. تطبیق هوشمند دو حالته، ذخیره دراز مدت انرژی و طولانی شدن بدون نگرانی مسافت طی شده
   باتری لیتیم قدرتمند چند جزئی و ساختار دوگانه موتور در یک خودروی اتصالی هیبرید، اجازه تطبیق بهتر با شرایط کاری مختلف را می دهد تا ذخیره انرژی کارآمد در هر دو حالت اتصال و عدم اتصال به وقوع بپیوندد. برای خودروی تمام الکتریکی، سیگنال های عملکردی راننده را می توان به صورت بلادرنگ بر اساس تحلیل کلان داده ها دریافت کرده و با توجه به آن راهبرد کنترل بهینه و بلادرنگ برای اطمینان از مصرف پایین تر خودرو اعمال کرد. همچنین، این حالت می تواند با حالت بازیابی انرژی کارآمد موتور آهنربای دائم سنکرون تطابق یابد تا تطبیق هوشمند دو حالته ایجاد شود. بنابراین، مصرف انرژی باز هم کمتر شده و مسافت طی شده طولانی تر می شود.